מה זה קוסמטיקה רפואית

קוסמטיקה רפואית לטיפול בבעיות עור חמורות - ד"ר אירנה צווקרלימודי קוסמטיקה רפואית – מה הם בכלל?

בשביל להבין מה הם לימודים של קוסמטיקה רפואית חייבים להבין מה היא בכלל קוסמטיקה רפואית. על קוסמטיקה כולנו שמענו, תחום טיפוח חיצוני של העור ובכלל, כל מה שקשור למראה וליופי. קוסמטיקה רפואית כשמה כן היא, סוג מיוחד של טיפולים אשר נועדו בשביל לטפל בחלקים שונים בגוף, טיפולים מעמיקים ולא רק חיצוניים, כמו הזדקנות העור מיצוק העור וכדומה. לימודי קוסמטיקה רפואית הפכו למבוקשים ביותר בשנים האחרונות, ויותר ויותר נשים מחליטות ללכת לכיוון הזה הן בגלל העניין במקצוע והן בגלל ההכנסה והפרנסה הגלומה בו.

לימודי קוסמטיקה רפואית – להתמודד עם בעיות עור

לימודי קוסמטיקה רפואית עוסקים בעיקר בבעיות עור שונות ובטיפול בהם. קוסמטיקה שאינה רפואית נוגעת בבעיות חיצוניות ובשיפור המראה החיצוני, כך לדוגמא עיצוב וסידור גבות, הרכב של תכשירים קוסמטיים, המכשור האלקטרו קוסמטי, קרמים ולחויות שונות, כימיה קוסמטית, הסרת שיער בגוף ובפנים וכדומה, אך לא סתם הוכנסה המילה רפואית למקצוע הספציפי בו אנו דנים – אכן מדובר על טיפולים רפואיים אותן הקוסמטיקאיות לומדות מרופאי עור ומקבלות את הניסיון שלהן לאחר שהן עוברות את המבחנים הרלוונטיים הנוגעים בתחום.

איפה לומדים את זה?

לימודי קוסמטיקה רפואית ניתן ללמוד במכללות שונות, כמו גם בתי ספר שמציעים ללמוד את התחום. לימודים וקורסים לא חסר אך חשוב ללכת אל הטובים ביותר, וחשוב להקיף כמה שיותר חומר בשביל שיהיה מספיק יידע לעסוק בכך לאחר מכן. בסיום הלימודים אפשר לבחור בדרך עצמאית או בעבודה כשכירה – עצמאית יכולה לפתוח קליניקה ושכירה יכולה להצטרף לאחד ממכוני היופי השונים, מועדוני ספא וכדומה. הקורס מלווה בפיקוח של משרד העבודה ורק לאחר שמתקבלת התעודה הרלוונטית ניתן לעסוק בכך באופן קבוע.

בין אם את חושבת על קריירה שנייה ובין אם את בתחילת חייך ומחפשת במה לעסוק, הקוסמטיקה הרפואית יכולה להיות בדיוק מה שאת מחפשת. חשוב ללכת וללמוד במקום מוכר וחשוב עוד יותר לקבל המלצות לכך בשביל למצוא את המקום הטוב ביותר ללמוד בו ולקבל בו את הכלים לעסוק בתחום בצורה המקצועית ביותר.